Ana içeriğe atla

YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI (TEZSİZ)

Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü tarafından İşletme Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi ve İnovasyon, Girişimcilik ve Yönetim tezsiz yüksek lisans programları sunulmaktadır. Programlar her sene güz ve bahar döneminde öğrenci kabul etmektedir.

İşletme Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programı: Programın amacı, işletme yönetimi alanında evrensel değerleri benimsemiş, yönetişime önem veren yönetici ve girişimciler yetiştirirken, bankacılık sektöründen, reklamcılık, sağlık, bilişim, otomotiv, turizm sektörüne kadar üretim ve hizmet alanında faaliyet gösteren birçok farklı işletmede, pazarlama, satış, üretim, finans-muhasebe, yönetim organizasyon gibi alanlarda iş ve kariyer olanağı sağlamaktır.

İnsan Kaynakları Tezsiz Yüksek Lisans Programı: Bu programın amacı, çağdaş yaklaşımları ve yeni bilimsel gelişmeleri meslek alanında uygulayabilen, insan kaynakları alanındaki problemlere ilişkin bilimsel verileri toplayıp analiz edebilen ve çözüm önerileri geliştiren insan kaynakları yöneticisi yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

İnovasyon, Girişimcilik ve Yönetim Tezsiz Yüksek Lisans Programı: Programın amacı, öğrencilerin kişisel ve kurumsal girişimcilik özellikleri hakkında bilgi sahibi olması ve kurum içinde girişimcilik ve yenilikçilik ikliminin dinamiklerini ölçme ve iyileştirme tekniklerini kullanabilmesini sağlamaktır.

 

Detaylı bilgi için lütfen http://www.sbe.yildiz.edu.tr/ sayfasını ziyaret ediniz.